Eskalon protesta, protestuesit tentojnë të futen në Çarshinë e vjetër

Ka eskaluar situata përsëri sonte që në nisjen e saj. Protesuesit në momentin që janë afruar sheshit Skenderbeu kanë dashur të futen drejt Çarshisë së vjetër ku edhe kanë hedhur gurr e gjësende në drejtim të qytetarëve e makinave.

Është dashur ndëryhrja e policisë madje duke gjuajtur në ajër për të qetsuar protesuesit të cilët pastaj kanë vijuar ecejn drejt ministrisë së Jashtme.

Kujtojmë se nën moton “Ultimatum – Jo faleminderit” qytetarë të nxitur nga opozita po protestojnë kundër“propozimit francez për heqjen e vetos bullgare dhe fillim të bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në .Demonstruesit sot kanë të paraparë të lëvizin nga Kuvendi në Qeveri, më pas para Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe do të kthehen sërish para Kuvendit të Maqedonisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çipet më të fundit të Apple do të ofrohen ekskluzivisht vetëm në modelet Pro të iPhone

Story i radhës

Mickoski: Me një qasje të zgjuar dhe racionale mund të ndryshohet propozimi francez

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish