Edhe një mirënjohje për Erjonën – e cila dëshmoi se vërtetë ka vlera

Erjona Jonuzi, volejbollistja e cila ishte e para në shumëçka sa u takon femrave shqiptare në këtë sport, sërish ka marrë vëmendjen e institucioneve.

Këtë herë ajo është vlerësuar nga Komuna e Tetovës, vend ku edhe mbaroi studimet, njofton TV21.

Kujtojmë që Jonuzi luan për ekipin Rabotniçki dhe në karrierën e saj profesionale 12-vjeçare, ajo ka shënuar suksese dhe rezultate të shkëlqyera:

– 7 herë kampione e Kupën e RMV-së
– 7 herë kampione në Ligën e Volejbollit në Maqedoni!
– 6 herë e shpallur si teknike e vitit
– Erjona është e vetmja që fitoi titullin MVP në garat evropiane.

Burimi: tv21

Story i mëparshëm

“Veç parkoje ma mirë”/ Polici diksuton me ministren Nagavci

Story i radhës

Horoskopi ditor, e Martë 5 Mars 2024

Të fundit nga