Edhe dy shtete u bëjnë thirrje shtetasve të tyre të largohen menjëherë nga Ukraina

Situata alarmante mes Rusisë e Ukrainës ka bërë që SHBA-të të bëjnë një paralajmërim që sulmet ruse mund të fillojnë këto ditë. Përveç SHBA-së, Britanisë edhe Greqia u ka bërë thirrje shtetasve grekë që ndodhen në Ukrainë që të kthehen në vendin e tyre.

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë ka njoftuar se qytetarët grekë që ndodhen në Ukrainë ose që udhëtojnë drejt vendit duhet të këshillohen dhe të mbajnë kontakte me ambasadën në Kiev.

Po ashtu edhe Izraeli ka kërkuar nga shtetasitë izraelitë që të largohen nga Ukraina dhe t’i shmangin qendrat e tensionit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka vendosur të pushtojë Ukrainën javën e ardhshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Dua seks të çmendur me burrin, por atij po i ndodh e papritura”

Story i radhës

Lëvizja Besa zgjodhi edhe kryetarin e degës së Kërçovës

Të fundit nga