E papritur: Burri rrëfen që gruaja e tij është e fiksuar famullitarin e qytetit të tij, po e zë duke…

Një 44 vjeçar i është drejtuar revistës “The Sun”, duke treguar një nga brengosjet që ai ka së fundmi.

Ai tregon që gruaja e tij është e fiksuar nga famullitari i vendit pasi vazhdimisht flet për të dhe e gjej duke biseduar në telefon.

Burri shprehet i shqetësuar nëse i njejti mund të thyej parimet e tij pasi edhe mbi të gjitha është i martuar.

Nuk mund të flasë me askënd për këtë, por mendimet e mia xhelozi po më çmendin, shton tutje ai.

Ndërsa psikologia thotë 44 vjeçarit të mos del në përfundime kaq shpejt, ajo i sugjeron të flas me gruan dhe të sqaroj çdo gjë.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Mendoj se gruaja ime ka rënë në dashuri për famullitarin tonë lokal dhe kam frikë se do të më lërë për të ikur me të.

Që kur ai u transferua në famullinë tonë, ajo ka marrë një interes të ri për të shkuar në kishë.

Ne kemi qenë të martuar për dhjetë vjet. Unë jam 42 vjeç dhe ajo është 44 vjeçare, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Ajo flet për të pa pushim dhe shfrytëzon çdo mundësi për të kaluar kohë me të – duke organizuar ngjarje famullitare, duke ndihmuar në mbledhjen e fondeve, duke ofruar për të bërë postera.

Ai është në fund të të tridhjetave dhe i martuar gjithashtu, por ai nuk ka bërë asgjë për të dekurajuar dashurinë e gruas sime.

Ata bisedojnë në telefon dhe i dërgojnë mesazhe njëri-tjetrit shpesh. Jam përpjekur të lexoj mesazhet, por gruaja ime i fshin ato menjëherë.

Por ai është një njeri i Zotit – a do t’i thyente vërtet zotimet e tij martesore për të pasur një lidhje me gruan time?

Nuk mund të flas me askënd për këtë, por mendimet e mia xhelozi po më çmendin.

Besova se unë dhe gruaja ime ishim të lumtur, por që kur ajo e takoi, jeta jonë seksuale ka vdekur dhe ne mezi kalojmë kohë së bashku.

Përgjigjja e psikologes: Përpiquni të mos nxitoni në përfundime dhe të supozoni më të keqen, edhe nëse kjo duket e dyshimtë.

Në vend që të përballeni me të, është më mirë të zgjidhni një moment dhe ta pyesni në një mënyrë të përgjithshme nëse është e lumtur ose nëse diçka po e shqetëson.

Thuaji se e do, por ndihesh sikur diçka nuk ka shkuar keq në martesën tënde.

Mund të ndodhë që miqësia e saj me famullitarin dhe përfshirja në kishë po plotëson një nevojë të paplotësuar tek ajo.

Mundohuni të punoni së bashku për martesën tuaj. Nëse ajo pajtohet, disa këshilla mund të ndihmojnë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Soloch: Çdo skenar i konfliktit Rusi-Ukrainë mund të jetë real

Story i radhës

Fjalët e Guardiolës per yllin shqiptar

Të fundit nga