E FUNDIT/ Aksident në Drenas, humbin jetën dy persona, raportohet për tre të lënduar

Dy persona kanë vdekur nga një aksident në fshatin Gllobar të Drenasit.

Zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci i tha Gazetës Express se rreth orës 14:00 kishin pranuar informata për aksidentin fatal.

“Nga informatat e para bëhet e ditur se dy vetura janë përfshirë në aksident dhe si pasojë e aksidentit dy persona kanë humbur jetën përderisa tre të tjerë kanë pësuar lëndime”, tha ai.

Trupat e pajetë të viktimave janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore ndërkaq të lënduarit janë dërguar në QKUK – Prishtinë, për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

“Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”, tha Borovci./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dialogu Kosovë- Serbi, data kur do të takohet Lajçaku me Kurtin dhe Vuçiçin

Story i radhës

Kolona kilometrike në kufi me Greqinë për të hyrë në vend

Të fundit nga