Dy skiatore me kohë të njëjtë në vend të parë

Në garën e sllallomit të madh të Kupës së Botës në Garmisch-Partenkirchen të Gjermanisë, fitoren e ndanë skiatorja italiane Federica Brignone dhe austriakja Cornelia Hutter.

Garë shumë e fortë dhe me emocione të mëdha. 

Cornelia Hütter e Cornelia Hütter përfunduan me kohë të njëjtë në vendin e parë, 1:18,19 minuta. 

Image

Federica Brignone

Moti kohë nuk është pa një rivalitet aq i madh në konkurrencën e femrave. 

Austriakja Tamara Tippler përfundon në vend të tretë me 82 qindtat larg pozitës së parë dhe për një qindtën doli para  bashkëkombëses Tamara Tippler. 

Edhe zviceranet Corinne Suter e Joana Haehlen përfunduan me të njëjtën kohë në vend të tetë.

Top 10-shja u dominua nga austriaket, zviceranet dhe italianet.

Renditja

1. Cornelia Hütter (Austria)     1:18,19
1. Federica Brignone (Italia)  1:18,19
3. Tamara Tippler (Austria)    +0,82
4. Mirjam Puchner (Austria)    +0,83
5. Nadine Fest (Austria)    +0,93
6. Romane Miradoli (Franca)    +0,98
7. Jasmina Suter (Zvicra) +1,01
8. Corinne Suter (Zvicra)    +1,03
8 . Joana Haehlen (Zvicra)    +1,03
10. Elena Curtoni (Italia)    +1,07

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Noka: Anëtarësia vendos se kush do ta përfaqësojë, jo shotata Basha-Bardhi

Story i radhës

Aktivistët kërkojnë Taravarin, funksionarët e duan Selën në krye të ASH-së

Të fundit nga