Duma: Durrsakët paguajnë miliona euro për Inceneratorin e Tiranës, vetë vuajnë mes plehrave

schedule16:50 – 22 Shkurt, 2022

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka hedhur sërish akuza në lidhje me inceneratorët. Në një postim në rrjete sociale ajo shkruan se qytetarët e Durrësit paguajnë 10 milionë euro për Inceneratorin e Tiranës ndërsa vetë vuajnë në plehra.

“Qytetaret e Durrësit paguajnë 10 milionë euro për Inceneratorin e Tiranës, qyteti mbytet nga plehrat. 15 mln euro paguhen për transportin. Tarifat e pastrimit u rritën me 60%. Paratë e durrsakeve shkojnë në xhepat e nje grushti pushtetarësh, ndërsa Durrësi vuan nga plehrat. Kjo ishte arsyeja qe kandidatja Sako-Dako refuzoj ti jepte përgjigje pyetjes se ku shkojnë paratë e qytetarëve të Durrësit në komisionin hetimor për aferën më të madhe të inceneratorëve.

Durrësi nuk meriton kandidaten e Dakos që punon për vete dhe jo për qytetin.  Qytetarët e Durrësit meritojnë një kryebashkiak që punon për qytetin.Voto Partia Demokratike e Shqipërisë. Voto Luan Hoti”, shkruan Duma.

/

Story i mëparshëm

HARTA/ Keni bërë plane për fundjavë? Kthesa e papritur që merr moti të dielën (FOTO LAJM)

Story i radhës

Nuk ndalet Putin, kërkesa e tij e fundit paralajmëron se do të sulmojë Ukrainën

Të fundit nga