Duket edhe sot njësoj, një ndër drejtueset shqiptare të shtetit, e gjeni dot për cilën bëhet fjalë

Në prill të këtij viti bëhen plot një vit që kur Vjosa Osmani u zgjodh Presidente e Republikës së Kosovës.

Kjo është një ndër fotot e rralla të Presidentes nga fëmijëria e saj. Siç e shihni, nuk ju duhet shumë për ta dalluar Osmanin, pasi ajo mban edhe sot të njëjtën paraqitje, përtej ndryshimeve që i kanë dhënë vitet.

Fiziku i Vjosa Osmanit ka marrë së fundmi gjithë vëmendjen e mundshme.

Duket se përveç angazhimit në çështjet politike ku huajse prej një viti ka qenë e pandalshme në detyrën e saj, Osmani i është përkushtuar edhe fizikut të saj.

Presidentja e Kosovës duket se ka humbur relativisht shumë kilogramë dhe duket në super formë./albeu.com/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kasami nga Tirana: Integrimi i shqiptarëve në BE opcioni i vetëm për stabilitet dhe zhvillim

Story i radhës

Bushati: Fjala kompromis s’duhet konsideruar si pazar i rëndomtë apo si fjalë e ndyrë

Të fundit nga