Dua Lipa e përballon të ftohtit në New York me veshje shumëngjyrëshe

Ajo mori vëmendje teksa doli me një xhaketë portokalli të ndezur ndërsa ishte në New York të premten.

Këngëtarja, 26 vjeçe, e mbajti qetësinë me pallton e madhe të mbushur, të cilën e bashkoi me xhinse blu të zbehtë, teksa i dorëzoi një copë tortë për ditëlindje shokut të saj dhe trajnerit personal në palestër.

Pavarësisht nuancës së shndritshme të palltos së saj, Dua u përpoq të tregohej e qetë teksa mbulohej me një kapelë të zezë dhe syze dielli të mëdha.

Krijuesja e hiteve të” One Kiss” ka aksesuar dukjen e saj të rastësishme me një çantë dore të zezë dhe me çizme të zeza, ku bukuroshja shihet duke tërhequr pallton e saj afër qafës mes motit të ftohtë.

Kjo vjen pasi Dua lavdëroi rrethin e saj ‘të ngushtë’ të familjes dhe miqve për mbajtjen e saj në tokë teksa ajo zbukuronte kopertinën dixhitale të WSJ.

Kryesuesja e top-listës deklaroi se pavarësisht statusit të saj superstar, ajo ndihet ‘rehatuar’ që ‘askush nuk e di vërtet se çfarë ndodh prapa dyerve të mbyllura’ dhe ‘jo gjithçka është atje’, pasi u raportua se ajo u nda nga i dashuri Anwar Hadid.

Dua, e cila do të nisë turneun e saj “Future Nostalgia”, zbuloi gjithashtu se pavarësisht se ka kaluar pjesën më të madhe të jetës së saj në Mbretërinë e Bashkuar, trashëgimia e saj në Kosovë është “një pjesë e madhe e asaj që ajo është”.

Duke folur për publikimin për të promovuar podcast dhe buletinin e saj, Dua shpjegoi se pavarësisht interesimit për jetën e saj të dashurisë, ajo ka arritur të mbajë shumë gjëra private.

Ajo tha: “Diçka që e kam kuptuar me kalimin e kohës është se sa pak njerëzit e dinë në të vërtetë. Unë kam bërë paqe me faktin se njerëzit mund të mendojnë atë që duan të mendojnë, por askush nuk e di me të vërtetë, me të vërtetë se çfarë po ndodh pas dyerve të mbyllura. Rrethi im është me të vërtetë i ngushtë, familja ime dhe miqtë e mi më mbajnë kaq të vendosur, dhe më jep një lloj rehatie që jo gjithçka është atje jashtë që do të largonte nga jeta dhe privatësia jote.”

Ndyrshe, në dhjetor u raportua se Dua dhe Anwar kishin hequr dorë nga romanca e tyre, pasi kishin vështirësi të mbaheshin të ndarë për shkak të orarit të ngjeshur.

Image

Dua Lipa

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shifrat zhgënjejnë turqit

Story i radhës

Viti 2021 ishte vit i Arba Kokallarit

Të fundit nga