​Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Donjeta Sadiku të dielën shënoi fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Stamboll të Turqisë dhe u kualifikua për në çerekfinale.

Ajo fitoi me luftë bindëse 5:0 boksieren Jocelyne Tshamala me prejardhje nga Kongo.

Në kategorinë 57-60 kilogramë, raporton KosovaPress.

Sot, në orët e pasdites, Sadiku do ta zhvillojë luftën e radhës nga ku edhe synon që të fitojë medalje.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë nga të shtënat me armë në një kishë në Kaliforni

Story i radhës

Vizita e Mike Pompeos në Shqipëri, takohet me Ramën

Të fundit nga