Dogana sekuestron 675 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia

Në regjionin e Mitrovicës, njësitet e antikontrabandës së Doganës së Kosovës kanë identifikuar një automjet të dyshimtë.

Me rastin e ndalimit janë gjetur mallra të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Aty janë gjetur 675 litra vaj ushqimor, njofton Dogana.

Mallrat dhe automjeti janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kapen 7 armë zjarri, silenciatorë, radio policie e municion/ Arrestohen në Tiranë një djalë dhe një vajzë

Story i radhës

Yarmolenko zyrtarizohet në Emiratet e Bashkuara Arabe

Të fundit nga