Do të mbushë qiellin, Turqia nxjerr aeroplanin e ri luftarak

Kompania turke e Industrisë Aeronautike dhe Hapësinore (TUSAS), ka publikuar një video të animuar të Avionit Luftarak Kombëtar (MMU), i cili synohet të dalë nga hangari më 18 mars 2023.

Nga llogaritë e TUSAS-it në rrjetet sociale u postua film i ri i animuar prej 2 minutash që tregon aftësitë e MMU me shënimin:

“Për hir të pavarësisë dhe të ardhme. Me krahët e tij do të mbushë qiellin”.

MMU, një nga projektet më të rëndësishme të industrisë turke të mbrojtjes, pritet të dalë nga hangari më 18 mars 2023, shkruan media turke trt.net.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lirohen rrugët në bulevard, mbesin vetëm pak protestues, kërkojnë pjesëmarrje

Story i radhës

Holanda e pret përsëri krahëhapur

Të fundit nga

Partizani bind

Partizani bind në transfertën e Dinamo City, të cilën kampionët e fituan me rezultatin 1-3 në