Diaz “paralajmëron” Interin mbi derbin

Brahim Diaz, numri 10 i kuqezinjve, ka dhënë një intervistë për MilanTV një javë para derbit kundër Interit. Pas Covid, spanjolli nuk ka qene me ai qe eshte njohur ne fillim te sezonit, por premton se do te kthehet te beje diferencen.

“Mendoj se kemi shumë forcë, skuadra po punon dita ditës për t’u përmirësuar. Siç thashë: jemi një grup shumë i bashkuar.

Trajneri është themelor për ne dhe ne po punojmë që të përmirësohemi ditë pas dite, si në ndeshje ashtu edhe gjatë stërvitjes, për të rritur nivelin, kjo është ajo që na duhet dhe kemi cilësitë për ta bërë këtë.”

Çfarë raporti keni me trajnerin Pioli?
“I jam shumë mirënjohës trajnerit, ai është një person i rëndësishëm për karrierën time.

Ai po më bën lojtar dhe njeri më të mirë, ne kemi një marrëdhënie të shkëlqyer brenda dhe jashtë fushës. Pioli është një trajner i madh dhe jep këshilla shumë të mira për të përmirësuar mua dhe ekipin”.

Të shtunën do të jetë derbi ndaj Interit…
“Ne po mendojmë për derbin. Si gjithmonë, ne duam të fitojmë çdo ndeshje: ne jemi Milani, derbi është super i rëndësishëm për ne dhe për tifozët tanë. Por ne punojmë ditë pas dite dhe do të japim më të mirën.”

Kundër Juves, Milani nuk arriti të arrijë rezultatin e dëshiruar: si mund ta kapërcejmë këtë moment?
“Juve nuk bëri një goditje në portë dhe ne humbëm rastet për të fituar ndeshjen, por ne merituam më shumë.

Ne kemi një ekip të madh dhe një cilësi të shkëlqyer: Unë mendoj se është koha për ta nxjerrë atë për të treguar se ne mundemi luftojnë deri në fund për kreun e tabelës.

Tifozët e Milanit dëshmuan edhe një herë se janë shumë pranë skuadrës…
“Nuk ka fjalë për të përshkruar atë që ata përfaqësojnë, ata janë gjithmonë me ne dhe na mbështesin në çdo moment.

Duhet të djersijmë çdo pikë gjaku për të luftuar dhe për të fituar ndeshjet. Më duhet të punoj shumë për të treguar talentin tim, siç kam bërë deri më tani, duke i bërë të lumtur tifozët për fitoret që do të marrim”.

Sakaq, mbi momentin e tij premtoi se “do te jem serish ne forme dhe do te bej diferencen sic e kam bere ne fillim. Fanela me numer 10 per mua perfaqeson pergjegjesi dhe kam personalitetin per ta mbajtur”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të rriturit lozonjarë kanë më shumë partnerë romantikë

Story i radhës

Këshillimi Kombëtar/ Rama thirrje qytetarëve: Teksa politika zhurmon nga bravat, qysqitë, sharjet e përçarjet…

Të fundit nga