Dhjetë gra shtatzëna me Covid-19 duke u trajtuar në Gjinekologji

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se dhjetë gra shtatzëna me Cofvid-19 janë duke marrë trajtim në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së gjithsej në trajtim për Covid-19 janë 181 pacientë, 144 prej tyre të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 37 të tjerë post-Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 98 pacientë.

Kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 3 pacientë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Vrava një person, kjo është arma”/ Adoleshenti zbulon planin e hakmarrjes për babain e vrarë

Story i radhës

Jetulla Qerimi flet për vdekjen e vëllait të tij: Kemi dyshime, për shkak të padrejtësisë 13 vjeçare që na e ka bërë shteti

Të fundit nga