Dele Alli transferimi i parë i Lampardit

Everton është afër të mbyllë marrëveshjen me Alli.

Pak orë pasi kanë njoftuar për zyrtarizimin e Frank Lampard në krye të stolit, skuadra e Everton po mendojnë për mesfushën.

Bëhet e ditur tashmë se Dele Alli tek Everton është çështje e kryer.

Marrëveshja është arritur për një transferim permanent dhe testet mjekësore do të kryhen brenda pak orëve.

Lampard e dëshiroi Dele Alli para Donny van de Beek.

Zyrtarizimi i lëvizjes pritet të bëhet brenda pak orëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vajzat e ekranit pranë skenave të krimit/ Promovimi i “djemve problematikë” për disa klikime më tepër

Story i radhës

Flakët nuk ndalen në Karaburun, digjen shkurret pranë antenave të kompanive celulare

Të fundit nga