Curri: Ja si po bashkëpunon Rama-Basha për Bashkinë Shkodër

Analisti Arjan Curri duke folur për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit, bën me dije se në prapaskenë po punohet që kryeministri Edi Rama ti falë Bashkinë e Shkodrës Lulzim Bashës.

Curri tregoi tre tre lëvizjet që do ndodhin, që kryeqendra e veriut në pushtetin vendor të qeveriset nga kandidati i Bashës, i cili sipas tij është biznesmen i fuqishëm dhe ka hedhur shumë lek.

“Në Shkodër Basha do kandidoj një biznesmen të fuqishëm që ka dhënë shumë lek.

Në zgjedhjet lokale njerëzit votojnë personin jo partinë. Hilja e dytë është që Rama do porosit të vetët të votojnë për Lulzim Bashën. E treta Yuri Kim, Escobar dhe të gjithë amerikanët do rrisin deklaratat kundër Berishës dhe kjo gjithësesi do godasë”, tha Curri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kini kujdes nga nervat e këtyre shenjave

Story i radhës

KEDS njofton qytetarët: Këto janë pajisjet që harxhojnë më shumë rrymë

Të fundit nga