Cunha zyrtarizohet te klubi anglez

Wolvesi ka njoftuar zyrtarisht për arritjen e marrëveshjes për huazimin e Mattheus Cunha.

Sulmuesi brazilian do të jetë në dispozicion të Julen Lopeteguit nga 1 janari i vitit të ardhshëm.

Marrëveshja është për huazimin e Cunhas deri në përfundim të sezonit, por ekziston edhe opsioni i blerjes.

Në klauzola aktivizohet në verë, atëherë 23-vjeçari do të jetë i Wolvesit deri në vitin 2027.

“Reprezentuesi i Brazilit ka fluturuar për në Mbretërinë e Bashkuar dhe ka kompletuar kontrollimet mjekësore këtë javë, duke finalizuar huazimin që do të bëhet transferim i përhershëm deri në vitin 2027, nëse klauzola të caktuara aktivizohen”, thuhet në njoftimin e klubit nga Premierliga.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nuk e kisha menduar kurrë se aborti im i parë do të ishte në të 40!

Story i radhës

Zaev mbetet në pension politik?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish