Chelsea-Lille, Zhegrova pritet të ulet në bankën rezervë, formacionet e mundshme

Chelsea do të shpresojë që të jetë më afër kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve pas ndeshjes me Lille në “Stamford Bridge” që zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00.

Chelsea dhe Lille u takuan për herë të fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League në sezonin 2019/20, me “Blutë” që fituan të dyja ndeshjet me rezultat 2-1.

Përkundër se është i ftuar, sulmuesi kosovar Edon Zhegrova nuk pritet që të luajë nga fillimi, por nuk përjashtohet mundësia që ai të inkuadrohet gjatë ndeshjes dhe kështu të debutojë në garën më të madhe evropiane në nivel të klubeve me klubin e tij të ri.

Këto janë formacionet e mundshme:

Chelsea (4-3-3): Mendy; Christensen, Silva, Rudiger, Sarr; Kante, Jorginho, Kovacic; Ziyech, Lukaku, Ëerner

Lille: (4-4-2): Jardim; Celik, Fonte, Botman, Gudmundsson; Ëeah, Andre, Sanches, Bamba; David, Yilmaz

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Koncesionari i pompave të naftës kërkon tarifë më të lartë/ Ibrahimaj: Do ta shqyrtojmë

Story i radhës

Siria mbështet vendimin e Rusisë për Donbasin

Të fundit nga