Çfarë po ngjan me ndeshjen e mbetur Bologna – Inter?

Ndeshja e mbetur Bologna – Inter që është rikthyer së fundmi në vëmendje nga Stefano Pioli dhe që pritet të jetë faktor përcaktues për ecurinë e kampionatit, duhet ende të vendoset se kur do të mbahet.

Por, ndërsa Interi po konsideron dërgimin e çështjes në Komitetin Olimpik të Italisë, organin më të lartë vendimmarrës dhe pret përgjigjen e tij mbi një fitore të mundshme 0.3 në tavolinë.

Afati për të cilin është deri më 16 mars vendimi do të vonojë deri në nisje të prillit për t’u marrë.

Në rast të eliminimit të Interit nga Champions League dhe të një vendimi që përcakton ndeshja të luhet, data e parë e diskutuar mendohet të jetë 27 prilli, si një ndër të paktat ditë të lira mes kompeticioneve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ministri britanik: Pushtimi i Ukrainës do të shënojë rënien e Putinit

Story i radhës

Ronaldo rikthehet në stërvitje

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish