Kosovë - Page 498

British Airways zgjeron shërbimet ajrore për në Prishtinë

British Airways, i konfirmon Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA, planet fillestare për vitin që vije. Me këtë rast, kjo kompani e madhe ajrore planifikon që nga 28 marsi 2021, të lidhë Aeroportin e Prishtinës me një nga aeroportet më të mëdha në botë, me London-Heathrow (LHR). Sipas një njoftimi të aeroportit të Prishtinës,

E konfirmon policia: Një granatë dore u gjet në veturën e dyshimtë tek AKI-ja

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë në lidhje me zhvillimet që ndodhën sot afër AKI-së. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, për lajmi.net ka thënë se kërkimet në vendin e ngjarjes kanë përfunduar në orën 08:40. Në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një granatë dore, teksa edhe vetura në fjalë

Fondi i Sigurimeve Shëndetësore: Rion Gashi nuk ka aplikuar për shërbimin jashtë vendit

Fondi i Sigurimeve Shëndetësore, në kuadër të të cilit është zyra për Trajtim Jashtë Institucioneve Shëndetësore Publike (TMJIShP), ka bërë të ditur se Rion Gashit nuk rezulton të ketë aplikuar për shërimin e tij jashtë institucioneve shëndetësore publike. Nga Klinika përkatëse në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (Klinika e Hematologjisë) është konfirmuar se dokumenti është

29 meshkuj kanë fituar statusin e viktimës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Statusin e viktimës së dhunës seksuale gjatë luftës e kanë fituar gjithsej 867 persona, prej tyre 838 janë femra dhe 29 meshkuj. Në Komisionin Qeveritar për njohjen e statusit të viktimave të dhunës seksuale kanë aplikuar gjithsej 1329 veta. Në Kosovë, sipas Institutit për Hulumtimin e Krimeve të Luftës, 20 mijë gra e vajza janë

Aksioni te AKI: Dyshohet për një mjet shpërthyes

Pjesëtarë të shumtë të Policisë së Kosovës janë parë pranë Objektit të AKI-së në orët e hershme të mëngjesit. Sipas burimeve të indeksOnline ky aksion po zhvillohet nën dyshimin për një mjet shpërthyes. Shkaku i aksionit është mbyllur një pjesë e rrugës afër AKI-së derisa forca të policisë janë parë edhe te kazerma e FSK’së

Moti me diell dhe temperatura deri 21 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se pas këtyre reshjeve të shiut moti do të përmirësohet dukshëm në dy ditët në vijim. IHK njofton se vranësirat do të zhvendosen drejt lindjes për tu zëvendësuar me rreze dielli. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet

Këto janë ngjarjet që pritet të ndodhin nesër në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj – Stublla pret nesër në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” homologun e saj grek, Ministrin e Jashtëm Nikos Dendias. (Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ora 8:40). Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias. Mediet mund të marrin pamje. (Ndërtesa e

AlbanianEnglishMacedonian