Blair e falënderon Osmanin për mikpritjen dhe dhuratën

Ish-kryeministri britanik, Toni Blair ia ka drejtuar një letër presidentes Vjosa Osmani.

Letra vjen pas vizitës që e pati në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ai tha se është ndier i nderuar me ardhjen në Kosovë dhe për prezencën e tij në Kuvendin e Kosovës.

Ai ka uruar se do të takohet prapë me Osmanin.

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor për sot, e shtunë 15 qershor 2024

Story i radhës

Lufta e fundit në Ukrainë: Kievi pretendon se “e gjithë kompania ruse e tankeve është shkatërruar” në Donbas

Të fundit nga