Berlusconi ka dy fjalë për mikun e vjetër, Putinin

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka thënë se është thellësisht i zhgënjyer dhe i pikëlluar nga sjellja e presidentit rus, Vladimir Putin.

Berlusconi, i cili prej vitesh gëzonte një miqësi të ngushtë me liderin rus, tha se Putini duhej të merrte përgjegjësinë e plotë në sytë e botës për pushtimin e Ukrainës, shkruan Aljazeera.

“Unë e njoha atë 20 vjet më parë dhe ai më ishte dukur gjithmonë një njeri i demokracisë dhe paqes… sa keq,” tha Berlusconi.

Ai këtë deklaratë e bëri duke iu drejtuar një konvente të partisë së tij konservatore “Forza Italia” në Romë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski – Micotakis: Relacionet ekonomike mes të dyja vendeve përforcohen edhe në kohë të krizës

Story i radhës

Xhensila Myrtezaj sot feston ditëlindjen, ky është urimi i Besit dhe vajzës së tyre

Të fundit nga