Berisha nga Korça: Opozita e vërtetë do ta shpëtojë vendin nga ‘regjimi’

Sali Berisha ka deklaruar se opozita e vërtetë do ta shpëtojë vendin nga qeveria që nuk kontrollohet më nga qytetarët.

Sipas Berishës, me politikat që po ndjek, Rama po iu rezervon qytetarëve varfëri e mjerim.

“Opozita e vërtetë e këtij kombi është e vendosur në misionin e saj të shpëtojë vendin nga një regjim dhe një qeveri e cila nuk kontrollohet më nga qytetarët, por nga interesat personale të qeveritarëve.

Nga një regjim i cili është i shkëputur nga ju dhe krijon për vete klane dhe pasuri përrallore duke vjedhur taksat tuaja, pasuritë publike, ndërsa u rezervon qytetarëve varfëri, mjerim dhe largimin nga vendi i tyre. Me qëndrimet e tij dhe politikat që ndjek regjimi aktual autokratik është regjimi më antishqiptar që ka qeverisur këtë vend pas regjimit të Enver Hoxhës. Çdo s’ka i këtij vendi ka një pasuri përrallore e burime të pafundme, por ku janë qytetarët, në raport me këto pasuri”- tha Berisha nga Korça ku ndodhet në kuadër të fushatës për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Story i radhës

​Tarifat e energjisë, KOSTT: Po rrezikohet siguria e operimit të sistemit

Të fundit nga