Bella Hadid ka hequr dorë përfundimisht nga alkooli

Bella Hadid thotë se ndjenja se ajo nuk mund të “kontrollonte” veten ishte ajo që e bëri atë të ndalonte së piri gjashtë muaj më parë.

“Unë kam bërë pjesën time të drejtë të pijes. Më pëlqente alkooli dhe arrita deri në atë pikë sa që edhe unë fillova, të anuloj netët që ndihesha sikur nuk do ta kontrolloja dot veten”, tha modelja, 25 vjeçe, për InStyle.

Bella tha se u bë shumë më e vështirë të merrte gotën pasi një mjek i tregoi skanimet e saj duke zbuluar efektet që alkooli ka në tru. Ajo tha për median se planifikon të qëndrojë esëll për të ardhmen e parashikueshme.

“Nuk e ndjej më nevojën për të pirë sepse e di se si do të ndikojë tek unë në orën 3 të mëngjesit kur zgjohem me ankth të tmerrshëm duke menduar për atë një gjë që thashë pesë vjet më parë kur mbarova shkollën e mesme”, tha Hadid.

Në fillim të këtij muaji, Hadid foli gjithashtu për betejat e saj “torturuese” të shëndetit mendor në një intervistë me revistën WSJ.

Modelja e Victoria’s Secret pranoi se ajo ishte “në një vend kaq të çuditshëm mendërisht” sa që ishte sfiduese për të që edhe “të dilte nga shtëpia dhe të vishte një veshje së bashku”, veçanërisht me ankthin se paparacit ishin jashtë duke e pritur.

Hadid po ashtu më parë kishte zbulua se ajo vuajti nga depresioni dhe ankthi ekstrem në një postim të shpërndarë në Instagram vitin e kaluar.

“Ankthi im social ishte diçka që ngadalë u rrëmbye tek unë ndërsa u rrita në të njëzetat. U bë më e vështirë për mua të dilja pa pirë një pije për të qetësuar nervat e mia, gjë që më bëri të mos doja të dilja fare, kështu që isha vetëm me punë”, ishte shprehur modelja e njohur.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

VOA: Shtetet e Bashkuara urdhërojnë largimin e familjarëve të personelit të ambasadës nga Ukraina

Story i radhës

Arsenali mund të befasohet, Vlahovic drejtë gjigantit të Serie-A

Të fundit nga