Barcelona pranë nënshkrimit me Aubameyang

Siç raportohet nga gazetari Gerard Romero, gjigandi katalunas Barcelona ka arritur marrëveshje me Arsenalin për huazimin e sulmuesit Pierre Emerick Aubameyang.

Si duket e ardhmja e Aubameyang tek Arsenali veçse ka përfunduar, pasi që trajneri Mikel Arteta ka bërë të ditur që nuk do të llogarisë në shërbimet e sulmuesit 32 vjeçar.

Por, në mënyrë që Barça të arrijë të transferojë Aubameyang, krerët e “Blaugranëve” duhet të largojnë sulmuesin Ousmane Dembele.

Këtë sezon, në 15 paraqitje në të gjitha garat për Arsenalin, Aubameyang ka regjistruar shtatë gola dhe dy asistime mbi emrin e tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Njerëzit emocionalisht inteligjentë ndjekin këto 10 rregulla të thjeshta

Story i radhës

Aferat korruptive, pesë Prokurori nisin hetimet ndaj Armand Dukës, akuzohet për falsifikim firmash, manipulim të zgjedhjeve…

Të fundit nga