“Babi, të lutem mos vdis”, video e tmerrshme tregon një familje ukrainase të vrarë nga trupat ruse

Një video tronditëse tregon momentin kur një familje ukrainase, duke përfshirë dy qen, u vranë nga trupat ruse.

Aty dëgjohet djali duke qarë: “Babi, të lutem mos vdis, po të lutem!”, raporton nypost, përcjell Bota sot.

Videoja shqetësuese, e filmuar nga i biri, tregon pasojat e përgjakshme të ushtarëve rusë që vrasin njeriun në minibusin e tij, Mercedes, si dhe një nga tre qentë e tij, më 25 shkurt.

Pamjet u shpërndanë fillimisht nga forcat e armatosura të Ukrainës të hënën.

Babai i vrarë është identifikuar si Oleh Bulavenko, i cili ishte kthyer në shtëpinë e tij për të shpëtuar kafshët e tij të dashura, sipas Radio Evropa e Lirë/Radio Liberty.

Një qen i mbijetuar refuzoi të linte trupin e pronarit të tij pas të shtënave, të cilat ndodhën deriesa ai dhe djali i tij po evakuoheshin nga qyteti i Ivankiv pranë kryeqytetit, Kiev, raportoi gazeta.

Kur dy burrat u sulmuan, djali, i cili nuk është identifikuar, u dëgjua duke bërtitur, “Dil dhe shtrihu”, sipas një përkthimi në anglisht të klipit tmerrues nga RFE.

Qentë mund të dëgjohen duke leh dhe pëshpëritur në sfond./Botasot

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Buta së shpejti sjell këngën “Rich”

Story i radhës

Pse do të fitojë Ukraina?

Të fundit nga