ASH është kundër heqjes së qeverisë teknike

Kundër propozimit për heqjen e Qeverisë së Përzhinës është edhe partia opozitare, Aleanca për Shqiptarët.

Sipas tyre, Qeveria teknike nuk e ka arritur qëllimin e saj për të cilin u soll, prandaj, siç shtojnë, duhet të mbesë.

“Ne mendojmë se ministri teknik i Punëve të Brendshme, rezultat i Marrëveshjes së Përzhinos, gjënë e parë që duhet të bëj është krijimi i i një taskforce të policisë, e cila do të përndjek të gjithë zyrtarët shtetërorë që keqpërdorin pozicionet zyrtare, me qëllim dhe për nevojat e tyre elektorale.

Debati për heqjen ose jo të qeverisë teknike, me fjalë të tjera, shpalljen e Marrëveshjes së Përzhinos të panevojshme, mund të hapet vetëm në momentin kur të ndjehen rezultatet e ç’kapjes së shtetit”, tha Snopçe.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ja kur pritet rritja e temperaturave në Kosovë

Story i radhës

Четири лица повредени во сообраќајка

Të fundit nga