Asfaltimi i çuditshëm i rrugës që lidhë Orllanin me Prishtinën

Përmes kësaj rruge banorët e fshatit Orllan të Podujevës, kanë qasje për në kryeqytet.

Mirëpo kjo ka disa probleme tash e një kohë të gjatë.

Ajo që bie në sy është edhe asfaltimi i çuditshëm.

Fajin për këtë Rexhep Zeka, drejtor i organizatës joqeveritare Sundimi i Demokracisë në Kosovë, po ia lë Komunës.

Madje për ta ka edhe një thirrje.

Në anën tjetër, nga Komuna e Podujevës thonë se ky problem është i trashëguar, dhe se përpjekjet janë të vazhdueshme nga ana e tyre.

Ndërsa lidhur me vendosjen e anësorëve, nga Komuna thanë se nuk ka qenë e paraparë vendosja e tyre. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Studimi i UNDP: Turizmi në Shqipëri u ringrit pas pandemisë, por ka nevoja për punonjës të kualifikuar

Story i radhës

Magleshov: Ky është aktgjykimi i tretë i rrëzuar për Mijallkovin, çështjet po vjetrohen

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish