Arrestohet detektivi, i cili përdorte kamera spiune për të filmuar fshehurazi gratë e zhveshura

Një detektiv kundër terrorizmit i Policisë Metropolitane, i cili filmonte fshehurazi modelet gjatë fotosesioneve të rreme është dënuar me tre vjet burg. Detektivi Neil Corbel kreu krimet e tij në dhomat e hoteleve dhe shtëpi me qera në Londër, Brajton dhe Mançester. Ai përdori kamera në kuti, karikues telefoni dhe syze për të filmuar gratë. Gjykata e Kurorës në Londër dëgjoi se jeta e një modeleje ishte “plotësisht e shkatëruar”.

Ai pranoi 19 akuza për soditje. Kur dënoi Corbel, gjykatësi Martin Edmunds vuri në dukje deklaratat e viktimave që kishte dëgjuar. Polici për të cilin gjykata dëgjoi se ishte një i varur nga seksi i diagnostikuar pretendoi se ishte një pilot i linjës ajrore me interes për fotografinë raporton “BBC”.

Ai takoi shumë nga viktimat e tij përmes një agjencie online të quajtur PurplePort, duke organizuar fotosesione me ta. Gjashtëmbëdhjetë gra ishin modele të rezervuara nga Corbel, ndërsa tre të tjera ishin shoqëruese ose punonjëse seksi që pranuan aktivitetin seksual, por nuk pranuan të filmoheshin tha prokurori Babatunde Alabi.

Gjykatësi Edmunds tha: “Është e qartë se zbulimi për viktimat tuaja se ju ishit një oficer policie në shërbim, për shumë prej tyre ka dëmtuar seriozisht besimin e tyre në polici”. Një viktimë sfidoi Corbel në vitin 2019 pasi gjeti një palë syze të cilat kishin një portë karikimi ndërsa ajo po i bënte një masazh. Ai u kap përfundimisht pasi një grua dyshoi se një orë dixhitale në një dhomë hoteli mund të kishte një aparat fotografik.

Çështja u zhvendos në gjykatën e kurorës për dënim për shkak të ashpërsisë së krimeve të policit, të cilat ndodhën midis 2017 dhe 2020. Modelja që foli për mënyrën se si jeta e saj ishte shkatëruar tha në gjykatë: “Kjo përvojë ka ndikuar në çdo aspekt të jetës sime”.  

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Inzaghi dëshiron ish-lojtarin e tij tek Inter

Story i radhës

Priyanka Chopra dhe Nick Jonas bëhen prindër për herë të parë

Të fundit nga