Anulohen qindra fluturime në Gjermani

Në shumicën e aeroporteve në Gjermani është krijuar kaos për shkak të anulimeve të shumta të fluturimeve.

Krejt kjo është shkaktuar për shkak të grevës së stafit të sigurisë lidhur me pakënaqësitë e vazhdueshme rreth pagave.

Deri më tani në aeroportin më të madh, atë të Frankfurtit janë anuluar 108 fluturime.

Vetëm sot ishin planifikuar rreth 790 fluturime, por që shumica e tyre do të anulohen.

Në aeroporte është ngritur një shërbim urgjence për emergjencat dhe transferimin e pasagjerëve.

Sindikata kërkon që pagat në shërbimet e sigurimit të aviacionit të rriten me të paktën një euro në orë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Klos, vijon të jetë aktive vatra e zjarrit, rreth 50 ha përshkohen nga flakët

Story i radhës

Drejt shkarkimit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish