Ambasadorja Kim reagon sërish për korrupsionin në vend: Presim më tepër arritje gjatë vitit 2023 nga SPAK

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka reaguar sërish mbi çështjet e korrupsionit dhe krimit të organizuar që shqetësojnë vendin tonë, pas editorialit të ditës së sotme.

Në një postim në Twitter, Kim ka vijuar mesazhet inkurajuese ndaj institucioneve shqiptare të drejtësisë, ndërsa shton se presin më shumë rezultate nga SPAK-u gjatë vitit 2023 duke vlerësuar atë se çfarë është arritur gjatë vitit 2022.

Kënaqësi të shoh se si SPAK vlerësohet për arritjet e tij gjatë vitit 2022. Presim edhe më tepër arritje gjatë vitit 2023”, shkruan Kim në Twitter.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ylli rikthen në radhët e veta amerikanin Morant

Story i radhës

Nuk ju ndalet kolla pas gripit? Zbuloni pse ju ndodh kjo

Të fundit nga