Ali Ahmeti kujton Zahir Pajazitin, Edmond Hoxhën dhe Hakif Zejnullahun

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka kujtuar 25 vjetorin e rënies së martirëve të lirisë, Zahir Pajatit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut shkruan TOP24.
Kreu i BDI-së përmes një postimi në profilin e tij në Fb shkruan se “Pushkët e lirisë dhe rënia heroike e Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut 25 vjet më parë ishin kushtrim lirie që i dhanë shpirt e forcë edhe më të madhe qëndresës sonë kombëtare për lirinë e Kosovës” shkruan Ahmeti përcjell TOP24.
Ahmeti më tej shkruan se Flakadani i atdhedashurisë së tyre qëndron i pashuar ndër ne dhe mbi themelet e sakrificës së tyre dhe të gjithë dëshmorëve qëndron sot e lirë dhe krenare Kosova jonë.
Lavdi e përjetshme emrit dhe veprës së Zahirit, Edmondit dhe Hakifit!

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/478038417023619

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria është dakord, do të rritet rroga minimale

Story i radhës

Apple thotë se janë 1.8 miliardë pajisje aktive me markën e saj

Të fundit nga