Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në rrjetin social facebook përmes një postimi shkruan se që nga dita e hënë do të dorëzojmë propozim-Ligjin për plotësimin e Ligjit për arsimin e lartë me çka do të rregullohet koeficienti i pagesës së pagës për punonjësit në institucionet e arsimit të lartë publik nga llogaria e buxhetit, përfshirë profesorët, personelin jomësimdhënës dhe personelin teknikë. Me këtë do të eliminohet çdo mundësi e ndonjë lloj diskiriminimi të mundshëm.

Kjo vjen pas reagimeve të shumta të pesë Universiteteve ku thuhej se bëhet diskriminim me rritjen e pagave vetëm në Universitetin ”Kirili dhe Metodi”.

Ja postimi i plotë i Ademit.

Story i mëparshëm

Tragjedia me dy viktima/ Familja Hoxha hap dyert e mortit

Story i radhës

Kastrioti kthehet te fitorja në Superligë

Të fundit nga