A do të ndikojë në idenë e një kryeministri shqiptar, propozimi për shfuqizimin e qeverisë teknike? Përgjigjet Grubi

Zv/ kryeministri i parë Artan Grubi kude komentuar propozimin për shfuqizimin e qeverisë së përkohshme, tha se e mbështet atë dhe se kjo çështje nuk do të ndikojë në idenë e një kryeministri shqiptar.

“Ne e kemi elaboruar këtë çështje, e kemi përkrahur dhe është rënë dakord mes nesh dhe LSDM-së para zgjedhjeve të vitit 2020 dhe më vjen mirë që VMRO-DPMNE-ja i bashkohet kësaj nisme tonën që e kemi nënshkruar në marrëveshjen e koalicionit. Nuk cenon në asnjë mënyrë idenë e kryeministrit shqiptar, sepse kemi pasur marrëveshje me LSDM-në pa qeveri teknike me një kryeministër politik shqiptar.”, tha Grubi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Trajneri i famshëm kroat, e pyet papritur për flokë Ajet Shoshollin! Kështu i përgjigjet…

Story i radhës

Regjistrohen mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 24 persona

Të fundit nga