A dëshiron Tuchel të kthehet te Chelsea?

Thomas Tuchel pritet të bëhet trajner i lirë pas përfundimit të sezonit aktual.

Është konfirmuar zyrtarisht se ai do të ndahet me Bayern Munichun me pëlqim reciprok.

Është raportuar se gjermani është i hapur për të punuar në Angli. Por, ai nuk do të kthehet në Chelsea, raporton gazetari Raphael Honigstein.

“Unë nuk shoh ndonjë shans që Chelsea të rikthejë Tuchelin”, deklaroi Honigstein për Athletic.

“Ai nuk do të ishte i përgatitur të punonte nën pronësinë ekzistuese pas problemeve të tyre dhe nivelit të ndërhyrjes që ata u përpoqën të ushtronin mbi të. Pra, për mua, kjo nuk është fillestare”.

Është raportuar më parë se Chelsea nuk do të shkarkojë Mauricio Pochettino para fundit të sezonit, pavarësisht rezultateve të dobëta të skuadrës nën drejtimin e argjentinasit. 

Story i mëparshëm

Shi gjatë gjithë ditës dhe dëborë në këto zona! Si do jetë moti për sot

Story i radhës

Punime të domosdoshme, në këto vende sot ka ndërprerje të energjisë elektrike

Të fundit nga