90% të anëtarëve të ASH e duan Taravarin kryetar, jo Selën

Në një anketë të bërë nga portali Almakos në pyetjen se kush dëshironi të jetë kryetar i ASH, 90% e anëtarëve të ASH-s janë përgjigjur se më i duhuri për ta udhëhequr partinë është Taravari.

Sela ka dështuar në çdo cikël zgjedhor dhe kjo duket qartë se si po reflekton tek votuesit e ASH-s. Ata janë të gatshëm që ta lëshojnë partinë në rast se Sela rizgjidhet kryetar partie.

Taravari është më i pëlqyer tek elektorati i ASH për shkak të fitores në komunën e Gostivarit.

 

 

Story i mëparshëm

Organizatat ndërkombëtare kërkojnë ndaljen e sulmeve ndaj gazetarëve në Kosovë

Story i radhës

Pamjet/ Tensione në Moskë, njeriu i Putinit largohet në mes të konferencës me diplomaten britanike

Të fundit nga