55 raste dhe asnjë i vdekur nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1.002 testime, ndërsa janë regjistruar 55 raste të reja me Covid-19.

Insituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 61 pacientë të shëruar.

Gjatë 24 orëve të kaluara nuk është regjistruar asnjë person i vdekur. Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë Covid-19 nga “Termini Im”, nuk janë regjistruar persona të vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Story i mëparshëm

Bashkimi Evropian ndalon shitjen e makinave me naftë dhe benzinë në 2035

Story i radhës

Ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit afër t’i jap fund beqarisë me modelen italiane

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish