5 mësimet që çdo femër duhet të dijë për dashurinë

Si një grua e dashuruar, shpesh mund të luftoni për të kuptuar vlerën ose vetëvlerësimin tuaj. Këtu janë disa mësime që çdo grua duhet të dijë për dashurinë për të shpëtuar veten nga dhimbja dhe pikëllimi në rrugën e marrëdhënieve.

Dashuria është kaq e ndërlikuar. Ne besojmë se një ditë princi ynë do të vijë dhe do të na fshijë nga këmbët dhe se ne do të jetojmë të lumtur përgjithmonë. Ne mendojmë se marrëdhëniet që shohim në TV dhe në filma janë reale. Ne besojmë se nëse sillemi si Hirushja ose Rose Dawson, do të gjejmë Princin tonë ose Jackin tonë, por jo gjithëmonë gjërat shkojnë si në filma. Ja çfarë duhet të dijë çdo grua për dashurinë: 5 mësime

1. Seksi nuk është i barabartë me dashurinë.

Nuk ka asnjë grua të vetme që njoh që të mos ketë bërë seks në një moment të jetës së saj me një burrë sepse donte që ai ta donte dhe pothuajse pa përjashtim, përkundër asaj që shohim në filma ku njerëzit bien në shtrat menjëherë dhe më pas bien në dashuri çmendurisht, thjesht nuk funksionon. Burrat duan seks. Sa më shumë seks të kenë mundësi, por për shumë meshkuj seksi nuk është i barabartë me dashurinë.

2. Nëse ai nuk është në kontakt, ai nuk është i interesuar.

Sa herë kemi ndenjur pranë telefonave tanë dhe kemi pritur, duke parë ekranin për atë alarm me tekst. Ose e ndezëm telefonin tonë pas një filmi, duke shpresuar dëshpërimisht se do të ketë një mesazh nga djali që na pëlqen, por mesazhi i pritur nuk vjen. Dhe sa herë jeni zhgënjyer? Diçka që duhet të dini për dashurinë është se një djalë që nuk komunikon me ju, nuk është i interesuar. Mund t’i thoni vetes se ai është i zënë, ose se është jashtë rrezes ose se është duke fjetur, por nëse errësohet rregullisht mbi ju, për t’u rishfaqur me justifikime, atëherë ai nuk është i interesuar.

3. Ngjitja pas tij, vetëm do ta largojë atë.

Me të vërtetë gjëja më e keqe që një grua mund të bëjë është të lidhet me burrin e saj. Ne ngjitemi për një sërë arsyesh: xhelozi, pasiguri, frikë nga e panjohura, posesivitet. Të gjitha këto janë ndjenja që mund të ekzistojnë për një arsye, por nëse ato shfaqen me ngjitje, ju do ta largoni njeriun tuaj.

4. Nëse TI nuk e do, atëherë as AI nuk do të të dojë.

Pra, shumë prej nesh hyjnë në marrëdhënie si “copa balte”, duke pritur që të formohen në çfarëdo forme që është e nevojshme për të funksionuar një marrëdhënie. Ne nuk e dimë se kush jemi jashtë një marrëdhënieje dhe mendojmë se vetëm duke u lidhur me një person tjetër do të dimë se kush jemi.

5. Nëse ndaheni nga ai, do të jeni në rregull.

Kjo është diçka që shumë prej nesh thjesht nuk e besojnë. Ne besojmë se në asnjë rrethanë nuk do të jemi mirë vetëm. Bota është një vend për çifte dhe të jesh beqar thjesht nuk është e pranueshme. Unë jam këtu për t’ju thënë, si dikush që kaloi pesë vjet vetëm, se të qenit vetëm nuk është vetëm mirë, por edhe fantastike. Të jesh vetëm do të thotë që të ngrihesh dhe të flesh kur të duash, të mos shikosh kurrë ndonjë program sportiv që nuk dëshiron ta shikosh, të mos kesh kurrë nevojë të pastroni bazën e tualetit ose të hiqni rrobat nga dyshemeja. Mund të udhëtoni ku të doni dhe me kë të doni. Ju mund t’i shpenzoni paratë tuaja siç e shihni të arsyeshme. Ju jeni në krye të universit tuaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bullgaria dëbon 70 punonjës të ambasadës ruse

Story i radhës

Nga tentimi për vetëvrasje deri te gjetja e paqes, ish-futbollisti i Interit flet pas pensionimit në moshën 19 vjeçare

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish