47 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, bilanci i 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 47 raste të reja me Covid-19 dhe një vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 61 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.892. Në total numri i rasteve aktive është 797.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 356 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.817.199 doza të vaksinës. Deri më sot 818.072 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 98.500 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Një muaj paraburgim për personin që sulmoi seksualisht një të mitur

Story i radhës

Balluku: Nesër fillon kontrolli i rezervave të naftës në Shqipëri, asnjë tolerim për abuzuesit

Të fundit nga