167 pacientë me Coronavirus po marrin trajtim mjekësor në ShSKUK

Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 35 të tjerë post-COVID-19.

Me oksigjeno-terapi janë 86 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë dy pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 57 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë post-COVID

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 13 pacientë

Spitali i Prizrenit, 6 pacientë

Spitali i Pejës,10 pacientë

Spitali i Gjakovës,15 pacientë

Spitalit Mitrovicës,10 pacientë

Spitali i Ferizajt, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit,10 pacientë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Basha: Të rinjtë e FRPD kanë zgjedhur të ardhmen

Story i radhës

Shkup: 131 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Të fundit nga