Ќе се реконструира улицата Перо Наков во Гази Баба

Општина Гази Баба во соработка со Град Скопје заеднички ќе ја реконстуираат улицата Перо Наков. 

Како што соопшти градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, Советот на општина Гази Баба ја донесе Одлуката за соработка со Градот Скопје за целосна реконструкција на улица Перо Наков, а на последната седница, Советот на Град Скопје на предлог на градоначалничката Данела Арсовска ја усвои истата оваа одлука.

Како што рече тој овој инфраструктруен проект беше нивно заедничко предизборно ветување.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

SPB Tetovë jep detaje për shpëtimin e dy alpinistëve në Malin Sharr

Story i radhës

ВИДЕО | Милиќ: Трансродовите луѓе се изложени на секојдневна дискриминација и тоа мора да престане

Të fundit nga