Уапсени четворица скопјани за шверц на стока и царинска измама

На 25.01.2022 во 15.00 часот на ул.„69“, во близина на Железничката станица Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Џ.А.(43), А.Б.(32), Р.Р.(55) и Г.Б.(44), сите од Скопје, бидејќи кај нив била пронајдена поголема количина разновидни производи без соодветна документација.

Тие биле приведени поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.278-б од Кривичниот законик за „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама“.

По целосното документирање на случајот против нив ќе следи соодветен поднесок. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Prokuroria kërkon 20 vjet burg për Sokol Sanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin, vranë dy vite më parë shokun e tyre në Elbasan

Story i radhës

Наредните денови раст на температурите, в сабота северен ветер и снег во западните делови

Të fundit nga