Уапсени двајца скопјани за разбојничка кражба од обложувалница

На подрачјето на Гази Баба синоќа во 23.00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Ј.(32) и М.М.(34), двајцата од Скопје.

Како што соопштија од МВР, тие околу 20.00 часот во спортска обложувалница во село Стајковци со закана од вработениот одзеле пари. Од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба бил извршен службен разговор со пријавените, при што тие во целост го појасниле начинот на извршување на кривичното дело.

По целосно документирање на случајот од страна на ЕВР-Одделение за криминалистички работи Гази Баба ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „разбојничка кражба“ по чл.238 од Кривичниот законик.  

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Shkrijel dhe Koçovska janë deputete të reja të LSDM-së në Kuvend

Story i radhës

Во штипското Инфективно одделение има уште два слободни болнички кревети

Të fundit nga