Стојкоски на редовни среби со ѓорчепетровци: Најдобрите решенија доаѓаат од самите жители

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, откако е на функцијата ја воведе праксата за редовни средби со жителите.

Вели тоа се можност за директна комуникација, запознавање со проблемите, но и решавање на истите.

-Најдобрите решенија доаѓаат од самите жители, а ние сме сервис да излеземе во пресрет на нивните барања. Градиме отворена општина, достапна за секој, порача Стојкоски.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Sali së bashku me krerët fetarë ftojnë qytetarët të vaksinohen kundër COVID-19

Story i radhës

Таравари: Ембла повторно е во училница и треба да се чувствува како да е во нејзиниот дом

Të fundit nga