Стефковски: Се расчистува снегот во општина Гази Баба

Во текот на утрото, пообилни врнежи од снег го зафатија повисокиот дел на општина Гази Баба од Стајковци до Раштак.

Веднаш на терен реагираше службата за зимско оддржување и се започна со чистење на главните улици и фрлање на ризла и сол, соопшти градоначалникот Стефковски.

Граѓаните ќе можат да ги реализираат своите обврски навремено и безбедно, вели тој.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Pendarovski: Gjendja e sigurisë në vend është e qëndrueshme

Story i radhës

Д-р Петличковски: Скринингот на учениците за ковид-19 ќе биде со брзи тестови

Të fundit nga