Запленет над еден тон материја за производство на дрога вредна над 50 милиони евра

Над еден тон материја за производство на амфетамин, вреден над 50 милиони евра, наменет за земји од Европската Унија заплени денеска полицијата на скопскиот Аеродром.

Во акцијата на полицијата е разбиена организирана криминална група и запленети над еден тон прекурзор од кој требало да биде произведен амфетамин. Пратката тргнала од Кина, додека, крајна дестинација била земја од ЕУ.

Од Министерството за внатрешни ја потврдија акцијата и најавија детали во текот на денот.  

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Paga minimale duhet të rritet shumë më shumë

Story i radhës

Влада: Не е точно дека е откажано заедничкото чествување на Гоце Делчев во Скопје

Të fundit nga