Долгоочекуваниот бренд H&M официјално отвора продавница во Ист Гејт Мол

Арсим Папранику, првиот човек на Ист Гејт Мол на својот инстаграм профил објави видео со кое го најавува доаѓање на познатиот светски бренд H&M кој ќе започне со работа во 2022 година.

Веста ја потврдуваат и од компанијата каде на официјалната страна е најавено дека во текот на 2022 годината H&M планира да отвори свои продавници на пазарите во Еквадор, Косово и Македонија.

Компанијата во моментов има вкупно 4801 продавница ширум светот. H&M Group е семејство на брендови и бизниси, што им овозможува на клиентите да се изразат преку модата и дизајнот и да изберат поодржлив начин на живот.

Во моментов во портфолиото на East Gate има повеќе од 220 продавници кои претставуваат повеќе од 350 брендови. Трговскиот центар нуди шопинг и забава на 160.000 m2.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim Maqedoni: Shpëtohet dy alpinistë në malin Sharr

Story i radhës

Familja e denoncoi të humbur, çfarë dyshohet për vdekjen e 36-vjeçarit në Fier, nëna tregon bisedën e fundit me të

Të fundit nga