Денес сончево со мала облачност, од утре следат големи промени

Сончево, во западните делови со појава на мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а попладне од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 3 , а максималната ќе достигне од 5 до 14 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност преку денот и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Утре под влијание на влажен бран времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон вторник врнежите ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Се очекува врнежите да б идат пообилни во западните делови, каде ќе се формира нова снежна покривка.

Во вторник ќе дува засилен до силен северен ветер кога ќе има опаѓање на дневните температури, а во деновите потоа ќе бидат во позначителен пораст.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Do të ketë incidente më 6 Mars? Përgjigjet presidenti Meta

Story i radhës

Епидемијата во полн замав – активни 13 726 ковид случаи

Të fundit nga