Голем пожар во ридската населба Колтук во Тетово, стариот дел од градот е без струја

Пожар изби во куќа во населбата Колтук во Тетово, нешто по 19 часот вечерва, објави порталот Тетово инфо.

Со оглед на тоа дека населбата е на почетокот на ридот Балтепе, од целиот град можеше да се забележи големата огнена стихија.

Од тетовската територијална противпожарна единица информираа дека сѐ уште се интевенира на гаснење на пожарот, а испратени биле четири возила.

По неколку минути, големата огнена стихија се намали, а поголем дел од стариот дел на градот остана без електрична енергија.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

ЈП Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје

Story i radhës

Për këto katër shenja, shkurti do të jetë muaj dashurie dhe takimesh interesante

Të fundit nga