Zjarri i madh “përpin” zonën midis Tragjasit dhe Dukatit

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën midis Tragjasit dhe Dukatit,në njësinë administrative Orikum.

Njoftuar nga banorët menjëherë në zonën e flakëve kanë mbërritur 3 efektivët zjarrfikës të Stacionit të Orikumit.

Efektivat zjarrfikës të Orikumit kanë bllokuar zjarrin duke e lokalizuar atë.

Dyshohet se janë vetë çobanët ,ata që i kanë venë zjarrin sipërfaqeve me bimësi midis Tragjasit dhe Dukatit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vizita e Presidentit Biden në Lindjen e Mesme dhe rivaliteti saudito-iranian

Story i radhës

Erza Hasani: Jemi në fazën finale të përmbylljes së negociatave me disa lojtare të njohura

Të fundit nga